Individualus gyvenamasis namas yra puikus pasirinkimas kiekvienam, kuris nori įsigyti savo svajonių namą. Miesto namai įsigyjami dėl teikiamų privalumų lyginant su kitais gyvenamosios paskirties pastatais, pvz. privati tiek vidaus, tiek lauko teritorija, nedidelis atstumas iki svarbių objektų – parduotuvių darželių, parkų ir t.t. Miesto namai yra įvairių formų ir dydžių, kurių kiekvieno kaina priklauso nuo įvairių skirtingų veiksnių. Yra kelių tipų miesto namai, kurių kiekvienas yra unikalus, turi savitą stilių, dydį ir išdėstymą.
- Vieno buto namai– skirti gyventi vienai šeimai. Šiai pastatų grupei priskiriami atskiri vieno buto namai ar keli sublokuoti vieno buto namai, kurių kiekvienas butas turi atskirą stogą ir įėjimą iš lauko.
- Dviejų butų namai – skirti gyventi dviem šeimoms. Šiai pastatų grupei priskiriami atskiri namai ar keli sublokuoti namai, išskyrus vieno buto namus.
- Trijų ir daugiau butų(daugiabučiai) namai. Daugiabutis namas – trijų ir daugiau butų gyvenamasis namas.
- Įvairių socialinių grupių asmenų namai– skirti gyventi įvairių socialinių grupių asmenims (bendrabučiai, vaikų namai, prieglaudos, globos namai, šeimos namai, vienuolynai ir pan.).
Prieš įsigyjant ar statant individualųjį gyvenamąjį namą reikia įvertinti dar iki namo statybos pradžios atsirandančias išlaidas. Šioms išlaidoms priskiriamos tokios sąnaudos.
- Žemės sklypo išlaidos – tai vienos pirmųjų išlaidų rūšių, su kuriomis susiduriama. Dažniausiai žemės sklypo kainą lemia vietovė, kurioje yra tas sklypas, bei sklypo plotas
- Namo projektavimo išlaidos. Prieš pradedant statyti bet kokį gyvenamąjį namą, būtina turėti patvirtintą individualaus gyvenamojo namo projektą, kuriame numatyta pastato architektūra, patalpų plotas, naudojamos medžiagos ir kt. Visa tai parengti ir patvirtinti reikalauja tam tikrų sąnaudų.
- Einamosios statybos išlaidos. Naujo namo statyba gali užtrukti nuo septynių iki dvidešimt keturių mėnesių. Bendrą statybos trukmę lemia medžiagų ir statybos specialistų prieinamumas. Priklausomai nuo sutarties sąlygų su statybos įmone reikia įvertinti, kad už tam tikras medžiagas ir atliekamus darbus reikės apmokėti iš anksto.
- Vandens ir nuotekų prieinamumas. Pagal dabartinius reikalavimus įsigyjant namų valdos sklypą turėtų būti užtikrinami vietiniai inžineriniai tinklai – vandentiekis, kanalizacija, elektra. Jei tokių nėra, privaloma juos įsirengti patiems.
- Techninės priežiūros išlaidos. Tai papildomos išlaidos, kurios ne visuomet įvertinamos. Tačiau siekiant, kad darbai būtų atliekami kokybiškai, pagal numatytus reikalavimus, įgyvendinant statybos projekte numatytus sprendinius būtina pasisamdyti nešališką asmenį, kuris galėtų įvertinti, ar darbai atliekami kokybiškai.
Pastačius namo „dėžutę“ reikia įvertinti, kad šios išlaidos tesudaro apie 20 proc. galutinės namo kainos. Tolimesniam namo projekto įgyvendinimui statybos išlaidos skirstomos į dvi dalis: Namo išorės, fasado, sklypo sutvarkymo išlaidos bei namo vidaus išlaidos.
- Namo išorės, fasado, sklypo sutvarkymo išlaidas sudaro šiltinimo, namo fasado apdailos, stogo dangos, lietaus nuotėkų, kiemo sutvarkymo (dekoratyvinių augalų, vaismedžių, vaiskrūmių) įsigijimo, kelio dangos įrengimo išlaidos.
- Namo vidaus išlaidos apima santechnikos, elektrotechnikos, šildymo sistemų įrengimo darbai, vidaus apdailos darbų (grindų, sienų, lubų įrengimo, santechnikos, įvairių prietaisų, baldų) įsigijimo išlaidos.